Skip to content

Найкращі шляхи бути захищеним та уникнути шахрайства при здійсненні онлайн платежів

Кожного дня величезна кількість людей та підприємств по всьому світі здійснюють грошові перекази через інтернет в режимі онлайн. Це пов’язано з постійним розвитком світової торгівлі, розвитком саме транспортної галузі, що дозволяє доставляти майже будь-які товари навіть у віддалені точки світу за короткий проміжок часу.

монети

Однією з ознак ефективного платежу онлайн є його захищеність. Захищений платіж свідчить про те, що ви обрали ефективного посередника в здійсненні онлайн переказів. Компанія www.citpay.com.ua використовує останні технології в сфері захисту онлайн переказів та гарантує своїм клієнтам високий рівень захисту їх персональної та платіжної інформації при здійсненні будь-яких переказів.

При виборі ефективного посередника в сфері здійснення онлайн переказів, захист інформації є одним з найбільш важливих факторів, які впливають на такий вибір. На що саме звертати увагу при оцінці ступеню захисту онлайн переказів? В цій статті ми розглянемо признаки захищених онлайн переказів та наведемо деякі поради із уникнення шахрайства при здійсненні переказів в інтернеті.

Ознаки захищеності сайту платіжної компанії

Однією з основних ознак захищеності сайту взагалі є наявність в електронній адресі сайту літер https. Літера s свідчить про використання сайтом спеціальних алгоритмів захисту будь-якої інформації, в тому числі платіжної інформації при здійсненні онлайн переказів. 

Іншою ознакою захищеності буде інформація на сайті щодо відповідності компанії спеціалізованим вимогам в сфері захисту інформації, наявність спеціалізованих дозволів та сертифікатів, участь компанії в спеціальних асоціаціях компанії щодо технологій в сфері цифрового захисту тощо. Наприклад, наявність сертифікатів ISO свідчить про використання компанією ефективних технологічних рішень щодо захисту інформації, а також про наявність ефективного менеджменту в такій компанії. Також багато платіжних компаній, що здійснюють перекази із використанням платіжних карток, співпрацюють з найбільшими платіжними системами світу (Visa, MasterCard). Співпраця посередника з такими системами опосередковано свідчить про наявність високих стандартів безпеки, тому що перед заключенням договору про співпрацю, платіжна система вимагає від посередників відповідати власним високим стандартам безпеки зберігання та передачі платіжної інформації при здійсненні переказів.

Можливі шахрайські дії при здійсненні онлайн переказів

Одним з найбільш розповсюджених шляхів здійснення шахрайських дія в сфері переказів є так званий fishing. Це коли шахрай безпосередньо зв’язується з власником рахунку та під виглядом працівника банку або іншої компанії (наприклад, представник лотереї повідомляє вас про виграш) намагається отримати від вас персональні платіжні дані – наприклад, номер картки, строк дії картки, CVV код, ідентифікаційний код, паспортні дані тощо. Ніколи і за будь-яких умов не давайте власні персональні дані будь-яким особам, окрім особистого спілкування с працівниками установ безпосередньо в їх офісах.

Іншим розповсюдженим шляхом отримання платіжної інформації є переадресація на сайти шахраїв при здійсненні платежів за товари чи послуги в інтернеті. В такому разі, при натисканні кнопки «купити», ви попадаєте на шахрайську сторінку, яка буде виглядати так само, як і оригінальний сайт. Вводячи свої платіжні дані на такій сторінці, ви фактично передаєте свої дані шахраям. Найкращим шляхом уникнути такої ситуації є придбання товарів чи послуг онлайн лише на перевірених сайтах інтернет магазинів, які в своїй електронній адресі мають літери https. 

Також однією з переваг здійснення онлайн переказів без використання платіжних карток, є відносна більша захищеність персональної інформації. Це досягається за рахунок того, що такі платіжні посередники не потребують великої кількості інформації для здійснення переказу (для деяких посередників вистачає лише електронної пошти клієнта для реєстрації та здійснення платежу).

Отже, при здійсненні онлайн переказів ви повинні обирати ефективних посередників та бути уважними при розміщенні власної персональної та платіжної інформації в інтернеті.

©2022 Two wheeled chronicles