Готуючись до цієї експедиції з України до Австралії, ми довго міркували, які велосумки обрати. Однозначно, в таку тривалу подорож вони потрібні водонепроникні, адже потрапляти під дощ, сніг, або і те і те разом доведеться гарантовано неодноразово. І тут важливістю збереження сухими наших речей, особливо одягу та спальних мішків, не кажучи вже про електронну техніку, нехтувати не варто. Ми ніколи не забудемо зливу у Болгарії пізньої осені, коли повністю промокли, ризикуючи отримати запалення легень, і без сухого змінного одягу напевно так воно і сталося б.

Звісно, можна обрати дешевший варіант з простої тканини, але з додатковим захистом-накидкою на кожну сумку. Проте ми вважаємо, що це не дуже надійно для далеких мандрів, та й досить незручно, коли доведеться швидко накривати всі сумки від раптового дощу. Тому ми вирішили саме на сумках не економити і придбали надійні водонепроникні баули польської фірми «Сrosso» серії «Expert», які виготовлені з надзвичайно міцної тканини «Cordura». На жаль, цих сумок ви в Україні не знайдете, нам довелося купувати їх в Польщі. Прикро, але українські виробники поки що не виготовляють спорядження такого рівня. Варто зазначити, що водонепроникність баулів «Сrosso Expert» не вважається абсолютною, проте можемо вас запевнити, що ніякий дощ, навіть тривалий, їм не страшний. Це ми перевірили на практиці неодноразово, потрапляючи під зливи або миючи велосипеди зі шланга разом із сумками.

На кожному нашому велосипеді загальний об’єм бокових сумок «Сrosso Expert» складає 100 літрів. До комплекту входять дві великі задні сумки (кожна по 30 літрів), що вішаються на звичайний багажник (але ми мусили ще додатково прикріпити саморобні гачки для нижньої фіксації), та дві менші передні (кожна по 20 літрів), що розміщуються на спеціальному кріпленні (входить у комплект) на вилці велосипеда. Окрім цих сумок маємо також по одному повністю водонепроникному мішку на задньому багажнику: у мене тієї ж фірми «Сrosso» серії «Dry» на 50 літрів, в якому я вожу музичний інструмент укулєлє та каремати, Володя ж має мішок українського виробника «Терра Інкогніта» на 60 літрів, в який вмістились два невеличкі барабани, штатив для камери, намет, мультипаливний пальник та змінне взуття.

%d0%b2-%d1%96%d1%80%d0%b0%d0%bd%d1%96-img_5627_____%d1%84%d0%be%d1%82%d0%be%d1%88

Отже, як бачите, об’єм наших сумок доволі великий, але у нас це виправдано наявністю музичних інструментів та звукозаписної техніки, що необхідні для проекту «Двоколісні хроніки». Витратили на баули приблизно 800$.

Також на рулі велосипеда кожен з нас має невеличку сумочку для фотоапарата і різних дрібниць (Вовчикова сумка восени 2014 року у Києві коштувала 1150 грн., моя – 450 грн.).

Щодо наплічника ми вважаємо, якщо й брати, то тільки легкий, возячи у ньому, скажімо, спальник або легкий одяг. Я наплічника не маю, лише маленьку сумочку, що вішається на поясі. Вона для найважливішого: документів, банківської картки та гаманця. Володя ж має водонепроникний наплічник фірми «Over Board», який ми знайшли на секонд-хенді в моєму рідному місті Стрий за 270 грн. У ньому з нами їздить ще один музичний інструмент, колісна ліра, яка є чутливою до вологи і легка за вагою.

%d0%b2-%d1%96%d1%80%d0%b0%d0%bd%d1%96-%d1%96-%d0%b4%d1%85-smoll-img_7183

І наша вам порада: не беріть у подорож занадто об’ємні велобаули без особливої потреби. Краще візьміть менші і покладіть туди лише найнеобхідніше. Повірте, якщо візьмете великі, людська природа спокушатиме набивати їх малокорисними в подорожі речами. Оптимальний же об’єм сумок той, який дозволяє вам мати все найнеобхідніше і водночас заощаджує ваші сили у дорозі. Але в будь-якому випадку, вирішувати вам.