Мабуть ви, друзі, погодитесь, що в наш час важко знайти людину, котра б не брала з собою в подорож хоч якусь фото чи відеокамеру.  Навіть якщо це коротка мандрівка. Тож можете уявити собі, скільки усього потрібно у такій тривалій та далекій експедиції, як наша навколо світу. Адже ми в дорозі знімаємо майбутній фільм і короткі ролики, фотографуємо все на своєму шляху та записуємо музику. Для усієї цієї роботи нам, звісно, потрібно чимало апаратури. Отже, що ми маємо?

Blog_wideВ Таїланді

Фото та відео.

Для цього у нас аж дві камери: Canon 100D, якою ми переважно фотографуємо, та Canon 70D, яку використовуємо більше для відеозйомки. До речі, першу камеру, себто 100D, нам люб’язно надала компанія «Canon Україна», за що ми їй при нагоді ще раз дякуємо. До камер маємо чотири об’єктиви: два зуми, один ширококутник та один стандартний 18-55 мм.

Обидві камери нам дуже подобаються, їх зручно комбінувати у використанні, адже одна з них – 100D – є найлегшою дзеркалкою у світі, вона чудово підходить для велосипедистів, котрі бажають отримати справді якісні фото, а інша – 70D – хоч і значно важча, зате якнайкраще підходить для зйомки відео достойної якості. З цією камерою ми використовуємо накамерний стерео-мікрофон Rode SVM (до речі, відео, зняті під час експедиції цією камерою з даним мікрофоном ви можете переглянути на нашому ютюб-каналі).

Для оперативної та екстремальної зйомки, або ж під час руху на велосипеді ми використовуємо GoPro, дуже популярну серед мандрівників та туристів через свою компактність та водночас непогану фото чи відео картинку.

індуски в яскравих саріІндійки штату Ассам

Звукова апаратура.

Для якісного запису звуку, окрім вже згаданого накамерного мікрофона, маємо також стерео-рекордер Zoom H1 (Володя у нас звукорежисер, тож звук для нього дуже важливий).

І, звісно ж, оскільки ми часто потрапляємо в безлюдні місця, або у місця з поганим енергопостачанням, нам необхідно мати для усієї цієї апаратури додадкові джерела живлення. Зрозуміло, що для кожної камери ми взяли додатковий аккумулятор, але окрім них маємо також універсальну батарею, так званий «пауер-банк» об’ємом 23000 mAh. Її ми час від часу підзаряджаємо від звичайної розетки, але окрім того вона може заряджатися від сонця, проте значно повільніше. Хоч ця штукенція і важкувата, зате вона дозволяє багато разів заряджати кожен наш пристрій і навіть можна повністю зарядити ноутбук. Так, два легкі ноутбуки ми також маємо, оскільки вони просто необхідні для тієї роботи, що ми виконуємо у проекті «Двоколісні хроніки».

Багато приладів, такі як ліхтарики, рекордер Zoom, мишки ноутбуків і навіть пічка Бонда, про яку ми вже розповідали, у нас працюють на пальчикових батарейках. Аби в подорожі постійно не тратитись на купівлю нових батарейок, ми взяли з собою з України замість них необхідну кількість акумуляторів та зарядний пристрій, тож тепер можемо заряджатися від згаданої батареї хоч у джунглях.

Ну і, звісно, велокомп’ютери та смартфон (з GPS).

IndiansІндійки штату Утарпрадеш

І ще кілька зовсім специфічних девайсів, які маємо для роботи над музикою та концертних виступів: портативна колонка Philips SB5200, міді-клавіатура Korg Nanokey, навушники AKG K77.

Здається, це все. Немало, як для велосипедистів, напевно скажете ви. Згодні. Більше того, скажемо, що у звичайний велопохід, якщо у ньому не передбачається якась особлива робота, вам усієї цієї електроніки брати не варто. Радимо обмежитися маленьким та легким фотоапаратом з можливістю зйомки відео та додатковим акумулятором для нього. Якщо ж вирушаєте в безлюдні місця і в теплу пору року, вам стане корисною невелика і легка сонячна панель (можемо порадити український «Квазар», яким успішно користувалися в минулих експедиціях), що заряджатиме фотоапарат, телефони та будь-які дрібні прилади.

IMG_9332Жителі штату Уттаракхант, Індія

І найголовніше, пам’ятайте: хоч яку б техніку ви з собою взяли, завжди використовуйте її творчо, тоді процес стане цікавим і надихатиме.