Минуло два місяці наших мандрів на велосипедах по Азії в рамках навколосвітньої подорожі. Тож можна розпочати критикувати або вихваляти наше спорядження: які плюси та мінуси виявилися за цей період в реальних похідних умовах.

Як ви знаєте, чимало важливого спорядження ми отримали від спонсорів нашого проекту. Зокрема чудова українська компанія Gorgany.com надала нам намет українського ж бренду “Турбат”. А намет, як відомо, це найголовніша річ в будь-якій мандрівці. Тож з нього і почнемо.

Якщо сказати коротко, то намет Runa 3 Alu від Turbat насправді дуже непоганий. Це простора тримісна “хата” для пари або трьох мандрівників. З нашим малюком нам у ньому місця предостатньо. Гадаємо, не буде тісно і трьом дорослим за умови, що речей всередині буде небагато. Намет має алюмінієві дуги і один вхід (бічний). Вага стандартна – близько 3 кг. Конструкція намету зручна і непогано продумана.

Two-wheeled_Chronicles_003_(53).mp4_20170419_101750.159

Насправді, ми не бачимо в нашому наметі будь-яких серйозних недоліків. Але якщо бути дуже прискіпливим, то ось пара дрібниць, які могли б, на нашу думку, зробити намет ще кращим:
1. Було б легше виявляти комарів всередині, якби колір внутрішнього намету був світлим (жовтим, білим…). На сірому вони не дуже помітні.
2. Застібки, якими намет кріпиться до дуг, менш зручні ніж були на нашому старому Trimm Comet, трохи довше кріпляться і знімаються. Проте, це можна порівняти лише з секундоміром ))
3. Не завжди просто відкрити двері внутрішнього тенту однією рукою. Там, де внизу починається вертикальний відрізок замка, погана натяжка знизу і через те часто доводиться або другу руку задіювати, або ногою робити натяжку.
4. Для подорожей в тропіках не була б зайвою суцільна сітка на дверях, але з можливістю закривати її (подвійні двері). Хоча для європейських широт наявної вентиляції, напевно, цілком достатньо.

IMG_4650

Щодо вентиляції. В цих краях (Південно-Східна Азія) такий клімат, що важко уявити намет, в якому не було б душно. І напевно тут доречнішим був би намет з двома входами і з суцільними сітками на дверях. Тож, звісно, у нашому наметі також зазвичай спекотно після гарячого дня. Найчастіше, якщо немає дощу, ми не накриваємо зовнішній тент, бо тоді взагалі пекло. Навряд чи Runa 3 можна назвати найкращим варіантом для спекотних країв серед усіх існуючих наметів, але знову ж таки, тут в будь-якому наметі буде душно))

MAH01368.MP4_20170419_102216.298

Щодо водонепроникності, серйозного тесту природа нам ще не дарувала. Під кількома ж невеличкими дощами намет стояв впевнено і незворушно. Конденсат ми помічали тільки пару разів десь у горах, коли накривали тент. Сильні вітри також нам ще не траплялися, проте система кріплень намета візуально вселяє довіру.

Загалом, якщо не прив’язуватися до клімату, намет нам подобається. Він виявився зручнішим та просторішим ніж ми очікували.

Ще раз дякуємо Turbat та Gorgany.com!