Напевно, в сучасному світі це одне з найважливіших питань під час мандрів, бо ж, як не крути, а електронні девайси ми з собою маємо й інтернет потрібен часто.

Почну з інтернету.
В кожній з країн, де ми мандруємо, ми купуємо місцеву сім-картку з інтернетом. Це дуже зручно. Покриття тут, в Малайзії та Таїланді, чудове, тож ми завжди маємо зв’язок зі світом. Перебуваючи у містах, ми, звісно, не втрачаємо можливості скористатися вільними мережами WiFi, якщо такі присутні.

Щодо зарядних пристроїв, Володіними стараннями ми маємо доволі багато варіантів не залишатися без енергії хоч би де ми були.

По-перше, це традиційні зарядні пристрої, що працюють від розетки. Тут лише час від часу виникає питання перехідників, адже в різних країнах типи розеток часто відрізняються. Проте не є великою проблемою знайти потрібний перехідник в магазині.

По-друге, це можливість заряджати більшість наших приладів через USB. Це зручний та універсальний спосіб, який за відсутності розетки дозволяє заряджати девайси від батареї (пауер-банку), ноутбука, сонячної панелі.

11 панельIMG_1022
По-третє, сонячна панель. Вона дозволяє чудовим чином використовувати великий і безкоштовний дар природи – енергію Сонця. Панелі бувають різні. Якщо це достатньо потужна модель і до того ж ви подорожуєте в сонячних країнах, то така панель здатна забезпечити енергією практично всі ваші девайси, за умови належної сумісності за вольтажем. Потужні сонячні панелі часто окрім порту USB мають також вихід з вольтажем від 12 до 19 V. А це означає,  що за сонячної погоди ви можете зарядити навіть ноутбук. Хоча для цього, на нашу думку, краще використовувати пауер-банк.

12 батарея IMG_1308
По-четверте, пауер-банк. Якщо він достатньо ємкісний (понад 20000 mAh), то здатен зарядити не лише всі можливі USB-девайси, а й планшет чи ноутбук (за умови вольт-сумісності). Цей варіант хороший тим, що дозволяє накопичити енергію тоді, коли вона доступна (наприклад, від розетки або сонячної панелі), а використати тоді, коли вона необхідна (наприклад, в лісі або в похмурий день).